98/9/5
تعداد نظرات:0
12:51
شماره مطلب:13989537074
-A A +A

اجلاس شهرستانی نماز در آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار شد

با حضورمعاون پرورشی و فرهنگی اداره کل وجمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی اجلاس شهرستانی نماز در سالن امام علی (ع) مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار شد.

 

 

به گزارش بیست استان آذربایجان غربی ، محمد مجرد در این جلسه با بیان اینکه امسال اجلاس نماز با خلاقیت و ابتکار ویژه ای در تمامی مقاطع تحصیلی و مدارس شهری و روستائی برگزار گردید، اظهارداشت: امروز نیز شاهد برگزاری باشکوه اجلاس شهرستانی نماز در ناحیه 2 ارومیه هستیم.

 

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در آستانه تحول بزرگی خصوصا در حوزه تربیتی ، اعتقادی قرار دارد، خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری از 7 اصل تبیین شده 2 اصل بر مسائل علمی ، آموزشی و تربیتی ، اخلاقی جوانان و نوجوانان تاکید دارد.

وی مسائل علمی ، پژوهشی و داناتی و تواناتی را از مهم تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای سربلندی وعزت کشور عنوان کرد و گفت:  بی شک بهره گیری از برنامه های سند تحول بنیادین و راهنمائی های مقام معظم رهبری نقش تاثیرگذاری در پیشرفت نظام تعلیم و تربیت کشور خواهد داشت و در این راه تلاش های بیشتر برکات بیشتری برای جامعه بوجود خواهد آورد.

 

مجرد با بیان اینکه از 131 راهکار ارائه شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیشتر آنها به مسائل تربیتی، دینی و اخلاقی توجه دارد، افزود: تربیت نسل جوان و آینده سازان کشور به صورت همه جانبه و در تمامی حوزه ها خصوصا بخش های تربیتی است که می تواند نظام تعلیم و تربیت را به حیات طیبه مورد نظر در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برساند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه به برنامه های اجرائی کارشناسی قرآن، عترت و نماز این مدیریت در 41 عنوان فعالیت اشاره کرد و گفت: برگزاری آئین گلبانک رستگاری همزمان اول مهر در تمامی مدارس ناحیه 2 ارومیه، برپائی نمایشگاه های مختلف با موضوع نماز در تمامی مدارس، برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف با موضوع قرآن و نماز، مسابقات حفظ جزء 30 قرآن کریم، برگزاری نماز جماعت در اکثر مدارس با حضور روحانیون و همکاران فرهنگی شاغل و بازنشسته و حضور فعال و پر رنگ دانش آموزان و فرهنگیان در نماز جمعه تنها بخشی از فعالیت های این مدیریت می باشد.

 

گفتنی است در این اجلاس رئیس ستاد اقامه نماز استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ارائه مطالبی ارزنده در خصوص نماز پرداختند و در پایان از دانش آموزان ،فرهنگیان و ائمه جماعت مدارس فعال آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه تفدیر و تجلیل شد.

 


شایان ذکر است پس از پیان این اجلاس نماز ظهر و عصر با حضور شرکت کنندگان در مسجد میدان شهرستان ارومیه اقامه شد.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.